7 хвилин тому! Жорсткий ультиматум – зробити негайно: Резнікова не зупинити! На весь світ, деталі!

7 хвилин тому! Жорсткий ультиматум – зробити негайно: Резнікова не зупинити! На весь світ, деталі!

Міністр оборони Олексій Резніков ініціює через Міністерство закордонних справ звернення до країн-учасниць Ukraine Defence Contact Group (формат “Рамштайн”) з проханням делегувати експертів з військової юстиції, які допомагатимуть з роботою щодо конкретних кейсів російських воєнних злочинів в Україні.

Про це Резніков написав на своїй сторінці у Facebook.

Міністр переконаний, що притягнення злочинців до відповідальності має стати частиною спільних зусиль міжнародної коаліції, яка протидіє російській агресії.

“Саме тому я ініціюю звернення через наше Міністерство закордонних справ до країн-учасниць Ukraine Defence Contact Group (відома в Україні як формат “Рамштайн”) з проханням делегувати експертів з військової юстиції, фахівців з протидії воєнним злочинам. Мета – утворити міжнародні групи, які допомагатимуть з роботою по конкретних кейсах російських воєнних злочинів в Україні, а також аналізуватимуть практичні аспекти покарання за воєнні злочини, вчинені під час війни, що містить багато гібридних елементів”, – написав він.

На думку Резнікова, координація у сфері покарання російських злочинців може стати важливим доповненням роботи з надання допомоги зброєю, в чому “Рамштайн” вже продемонстрував результати.

Крім того, Резніков звернувся через МЗС до президента Європейського суду з прав людини Роберта Спано щодо необхідності інтерпретації статей 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з урахуванням сучасних умов та обставин жахливих злочинів російської федерації проти українських військовополонених. Зокрема, у контексті розгляду конкретної справи українських військовополонених, рішення за яким може стати дороговказом під час розгляду інших справ, зазначив міністр.

Резніков наголосив, що відповідальність росіян за воєнні злочини буде незворотною.

“Не маю жодних сумнівів, що після перемоги України у цій війні ми в той чи інший спосіб “наздоженемо” кожного з причетних до варварських вбивств і знущань. Представники сил оборони України неодноразово і дуже чітко висловлювались з цього приводу. Раніше чи пізніше, але це станеться. Водночас наша відповідь має бути не лише принциповою, але й системною”, – додав міністр оборони.

За його словами, важливою складовою протидії воєнним злочинам має стати демонстрація, що покарання буде незворотнім і необмеженим у часі.

Однак, як заявив Резніков, щоб це стало реальністю, необхідно “з холодною головою запропонувати систему правових заходів реагування на воєнні злочини під час війни, якої Європа не бачила вже 80 років. І яка містить елементи, що можуть не в повній мірі бути охоплені чинними нормами права”.

Він зазначив, що злочин РФ в Оленівці, крім реакції таких інститутів, як Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний суд ООН і ЄСПЛ, потребує рішучої реакції ООН, оскільки мова йде про свідоме нехтування визнаними міжнародно-правовими звичаями, до яких за резолюцією Радбезу ООН від 1993 належать усі Женевські конвенції.

Варто зазначити, що Офіс генерального прокурора України обговорює з Міжнародним кримінальним судом можливість передання кількох кримінальних справ, пов’язаних із військовою агресією Росії.

Про це в ефірі телемарафону заявив генеральний прокурор Андрій Костін.

“Якщо йдеться про Міжнародний кримінальний суд, то в нас дуже тісна співпраця, ми в постійній комунікації з прокурором Міжнародного кримінального суду паном Ханом. Зараз ми обговорюємо питання щодо можливої передачі декількох справ до Міжнародного кримінального суду”, – сказав генпрокурор.

“Щойно буде досягнута така домовленість, я думаю, українському суспільство одразу про це буде відомо”, – додав він.

джерело:korupciya.com

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!