Варфоломій зробив хід конем: патріарх звільнив від будь-якого покарання двох митрополитів, яких вигнали з УПЦ МП

Варфоломій зробив хід конем: патріарх звільнив від будь-якого покарання двох митрополитів, яких вигнали з УПЦ МП

Сьогодні Синод УПЦ МП позбавив сану двох ієрархів, які брали участь у Соборі.

Вселенський патріарх Варфоломій звільнив митрополита Олександра (Драбинка) і митрополита Симеона від санкцій Московського патріархату. Про це повідомляє РБК-Україна.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон отримав лист від Вселенського патріарха Варфоломія, що звільняє його від будь-якого покарання, яке накладе Українська православна церква Московського патраірхату (УПЦ МП) у зв’язку з переходом в Православну церкву України.

“Лист від Варфоломія було отримано ще 14 грудня, тобто будь-яке покарання, включаючи рішення Синоду Московського патріархату від 17 грудня про заборону служіння, автоматично знімається”, – повідомив секретар Вінницької єпархії протодиякон Владислав Демченко.

Митрополит Олександр (Драбинка) також отримав листа від Вселенського патріарха Варфоломія. Про це він написав у себе на сторінці у Facebook.

“Оскільки ваша єпархія, яка у давній час підпала під іншу церковну юрисдикцію, була відновлена завдяки відкликанню та скасуванню грамоти, виданої нашим пріснопам’ятним попередником Діонісієм IV, і тепер належить до Великої Константинопольської Христової церкви й визнається її справжньою дочкою, ми прийшли до рішення з допомогою цієї патріаршої грамоти прийняти вас в юрисдикцію нашого святійшого апостольського і Вселенського патріаршого престолу разом з вашим непорочним кліром і благочестивим народом, звільняючи від всякої відповідальності, або обвинувачення, або будь-якого іншого стягнення, що накладається на вас церковним органом, і повністю приймаючи все, що ви робили як єпископ і пастир”, – йдеться в листі Варфоломія.

Нагадаємо, сьогодні Синод Української православної церкви Московського патріархату зняв з посади двох ієрархів, які взяли участь в Об’єднавчому Соборі в Києві 15 грудня.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!