Українки вийдуть на пенсію раніше: стало відомо, на яких умовах

Українки вийдуть на пенсію раніше: стало відомо, на яких умовах

Депутати переглянули термін виходу на пенсію жінок України, а також розміри виплат їм соціальної допомоги по старості

Народні депутати з міжфракційного об’єднання УКРОП зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Закону України« Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування »(реєстр. № 6469), пише  Hyser .

Законодавча ініціатива «Українського об’єднання патріотів», на відміну від дискримінаційного проекту пенсійної реформи від Кабінету Міністрів, буде сприяти виконанню конституційних зобов’язань Української держави щодо гарантій соціального захисту громадян. Про це 25 травня, під час брифінгу у Верховній Раді заявила народний депутат від кропу Ірина Констанкевич.

За її словами, законопроект дає право на призначення пенсій за віком жінкам при наявності 30-річного страхового стажу, незалежно від віку.

Таким чином, реальний вік виходу на пенсію для жінок в Україні може починатися з 52 років, а не з 60, як це має місце зараз, або з 65, згідно ініціативам Кабміну.

«Ми вважаємо, що українській жінці, яка народжує і виховує дітей і є незахищеною в соціальному аспекті, потрібно адекватне послаблення в пенсійному законодавстві», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що законопроект також передбачає відновлення перерахунку раніше призначених пенсій на 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, в порівнянні з попереднім роком.

Ірина Констанкевич підкреслила, що в «Українському об’єднанні патріотів» виступають категорично проти збільшення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію на 20 років. Така ініціатива уряду спрямована на приховане збільшення пенсійного віку до 65 років у разі відсутності 35 років трудового стажу.

«Подібні пропозиції вважаємо абсолютно неприпустимими і дискримінаційними, а все« мантри »уряду про те, що запропонований варіант пенсійної реформи відповідає європейському досвіду – чистої води маніпуляція», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, зазначений законопроект – не перша законодавча ініціатива кропу, спрямована на захист інтересів жінок в сфері пенсійного забезпечення. 2 листопада 2016 року народні депутати з «Українського об’єднання патріотів» зареєстрували законопроект № 5343, в якому пропонується надати право дострокового виходу на пенсію жінкам, які народили та виховали трьох і більше дітей.

У разі його прийняття багатодітні жінки матимуть право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 55 років і при наявності не менше 20 років страхового стажу.

Джерело:bn24.biz.ua

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!