Охорону до нього! Терміново – Зеленський не залишився осторонь. Вимагають відставки – всі шоковані

Охорону до нього! Терміново – Зеленський не залишився осторонь. Вимагають відставки – всі шоковані

Відкрите звернення Генеральному прокурору України
Голові Служби безпеки України

Міністру внутрішніх справ України
Голові Національної поліції України
На своїй сторінці у Фейсбук, опублікувала Ліза Богуцька, слуга народу, та давня соратниця Саакашвілі.
Подаємо її слова в оригіналі:

Ми, народні депутати України, члени фракції політичної партії “Слуга народу”, вимагаємо забезпечити оперативне, неупереджене та якісне розслідування імовірного підпалу будинку громадського активіста Віталія Шабуніна.

Будь-який тиск на громадських діячів та активістів є неприпустимим, а атаки на них – несумісні із вільним демократичним суспільством. Особливо небезпечними для демократичного суспільства є злочини проти осіб, які займають критичну позицію щодо окремих представників влади чи політичних діячів. Ефективне розслідування таких злочинів є питанням суспільної безпеки, незалежно від змісту чи ставлення до публічної позиції жертв таких злочинів.

Саме тому ми вимагаємо від правоохоронних органів приділити особливу увагу розслідуванню атаки на Віталія Шабуніна та інших атак на громадських активістів.

Наголошуємо, що у випадку атаки на Віталія Шабуніна йдеться не лише про посягання на життя та майно активіста. Дії зловмисників мають розглядатися також як злочин проти громадської безпеки, співмірний із бандитизмом і тероризмом. Імовірні виконавці нічного підпалу будинку не зважали на присутність у ньому членів родини жертви та створили загрозу для життя і здоров’я цих людей.

Вважаємо, що новий рівень суспільної небезпечності атак на громадських активістів є наслідком безкарності виконавців та замовників злочинів проти інших громадських діячів, вчинених протягом останніх чотирьох років.

Вимагаємо у правоохоронних органів ідентифікувати виконавців та, особливо – замовників нападу на Віталія Шабуніна та його родину, а також активізувати розслідування інших випадків нападів на громадських активістів.

Звертаємося до Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ, Голови Національної поліції України із проханням взяти розслідування цієї справи під особистий контроль. Наголошуємо, що в рамках здійснення парламентського контролю за діяльністю правоохоронних органів ми вимагатимемо публічних звітів про хід та результати розслідування, допоки виконавці та замовники не будуть притягнуті до відповідальності.

В свою чергу, представники організацій громадянського суспільства вимагають проведення ефективного і незалежного розслідування підпалу будинку очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна та відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. А також, розслідувати напад на будинок Шабуніна, встановити виконавців і замовників; надати державну охорону Шабуніну та його родині; розслідувати напади на інших антикорупційних активістів в Україні.

Нагадаємо, Голова правління та співзасновник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін заявив, що його будинок підпалили, минулося без жертв. Співзасновник ГО “Центр протидії корупції” Дарія Каленюк заявляє, що на місці пожежі у будинку голови ЦПК Віталія Шабуніна знайшли залишки вибухівки. У поліції підтвердити чи спростувати цю інформацію не змогли. Своє занепокоєння також висловлював президент Володимир Зеленський, який зазначив, що бере справу на особистий контроль..

Джерело:korupciya.com

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!