На вихід!: Готується несподівана відставка. “Націлився на інше крісло!”. Заміну вже готують

На вихід!: Готується несподівана відставка. “Націлився на інше крісло!”. Заміну вже готують

У державному концерні “Укроборонпром” готуються кадрові перестановки. В першу чергу вони пов’язані з призначенням нового віце-прем’єра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Урусського.

Правда, відразу після призначення Уруського в “Укроборонпромі” дали зрозуміти, що хотіли б від нього дещо дистанціюватися.

Заступник голови “Укроборонпрому” Мустафа Найєм написав пост, в якому заявив, що працювати концерн буде в уряді із заступником міністра економіки Світланою Панаіотіді. Що виглядало як явна фронда.

Втім, на практиці реалізувати такий підхід буде досить важко, так як президент Зеленський чітко позначив оборонно-промисловий комплекс як основну сферу діяльності нового віце-прем’єра.

І наслідки не забарилися.

Як стало відомо “Страні” зі своїх джерел в оборонній галузі, нинішній глава “Укроборонпрому” Айварас Абромавічус, у якого ще рік тому були грандіозні плани з реформування компанії, попросився у відставку. Точніше, він хоче скласти повноваження гендиректора і зайняти крісло в наглядовій раді концерну.

“Зарплата хороша, а відповідальність набагато менша”, – пояснює мотиви Абромавічуса джерело.

На місце нового керівника зараз розглядається три кандидатури.

Сам Абромавічус просуває на нового гендиректора “Укроборонпрому” свого нинішнього заступника з маркетингу та збуту Михайла Морозова. Морозов – виходець з радянських спецслужб, певний час керував компанією “Прогрес” (займається експортом в структурі “Укроборонпрому”), а також працював в групі компаній ISTIL бізнесмена Мохаммада Захура.

У минулому році Абромавічус запросив Морозова в “Укроборонпром” спеціально під розвиток експортного спрямування.

Тоді ж Абромавічус пообіцяв, що доходи від експорту виростуть до 2025 року вп’ятеро (до 2 млрд доларів). Але поки особливих успіхів в цьому напрямку немає. Доходи “Укрспецекспорту”, за підсумками першого кварталу цього року (більш свіжих даних немає) виросли, але незначно – з 343,7 млн до 381 млн гривень. Хоча на тлі провальних результаті інших підприємств держконцерну (загальний дохід по “Укроборонпрому” впав з майже з 1,7 млрд до 716,1 млн, тобто, на мільярд гривень) підсумки по експорту виглядають відносно непогано.

Ще один кандидат на посаду гендиректора концерну – нинішній херсонський губернатор Юрій Гусєв. У свій час він був заступником міністра оборони, пізніше балотувався в Раду від “Слуги народу”, але зняв свою кандидатуру. Як заявив тоді Давид Арахамія (вони з Гусєвим давно дружать), на Гусєва була “потужна інформаційна атака”. Так, його звинувачували в закупівлях палива для армії за завищеними цінами (нібито, переплата склала 180 млн гривень) і махінаціях з квартирами для військових.

Кандидатуру Гусєва відстоює Давид Арахамія, – говорить наше джерело.

На питання “Страни”, чи хоче сам Гусєв піти з Херсонської ОДА в “Укроборонпром” наше джерело відповіло: “Можна займатися великими справами, а можна насінням. Так ось Херсонська область – це раз плюнути».

Свого кандидата для “Укроборонпрому” має і призначений нещодавно віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.

Відразу ж після призначення він заявив, що зосередиться на реформуванні ОПК. Головою “Укроборонпрому”, за словами нашого джерела, він хоче бачити Юрія Терещенка.

Терещенко – не чужа людина для “Укроборонпрому”. Він уже працював в дежконцерні на різних посадах, а після Майдану став на деякий час в.о керівника держконцерну (його призначили туди з подачі Олександра Турчинова).

Терещенко пов’язували з нардепом від “Батьківщини” Олександром Дубовим. Їх імена фігурували в гучному скандалі зі схемами і виведенням грошей з Київського бронетанкового заводу. Останній, нібито, перерахував 12 млн гривень фірмі-прокладці “Спец-Ком-Південь” і ще 17 млн ​​заплатив за чорні і кольорові метали, які взагалі не використовувалися в виробництві БТРів.

Хто з претендентів в результаті очолить “Укрооборонпром” поки незрозуміло. Але в будь-якому випадку йому дістанеться досить проблемна спадщина.

Джерело:korupciya.com

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!