Захопили! Страшна звістка з Сєвєродонецька – ЗСУ вибили: наступ окупантів триває. Переможемо!

Захопили! Страшна звістка з Сєвєродонецька – ЗСУ вибили: наступ окупантів триває. Переможемо!

Українські військові не контролюють Метьолкіне поблизу Сєверодонецька Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у телеграм.

«Бої точаться в багатьох селищах навколо Сєвєродонецька та Лисичанська. Орки продовжують використовувати «повзучу» тактику – Луганщину винищують з усієї можливою зброї. На жаль, зараз ми не контролюємо Метьолкіне поблизу обласного центру», – повідомив Гайдай.

У Сєвєродонецьку росіяни контролюють більшість житлових кварталів, жителів депортують цілими кварталами на контрольовану РФ територію. Українські військові контролюють понад третину території міста. Про це у понеділок зранку, 20 червня, із посиланням на керівника військової адміністрації Сєвєродонецька Олександра Строюка повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Росіяни депортують жителів міста цілими кварталами і розміщують там важке озброєння, – повідомив Гайдай.

Він розповів, що росіяни сильно обстрілюють промзону та околиці міста. У місті українські сили контролюють понад третину території. Війська РФ контролюють більшість житлових кварталів, промзону, квартали понад промзоною і частину міста вздовж Сіверського Донця. Вуличні бої точаться майже цілодобово. Українських бійців обстрілюють з артилерії, мінометів, періодично трапляються авіанальоти. Ворог регулярно застосовує заборонені боєприпаси, а також постійно кидає нові сили на штурм міста і намагається відтіснити ЗСУ з позицій.

Гайдай розповів, що сильні обстріли тривають у районах Тошківки та Устинівки, росіяни хочуть здійснити там прорив, стягнувши туди велику кількість техніки.

Мер міста Олександр Стрюк говорить, що окупанти примусово виселяють містян з квартир та вивозять їх на підконтрольну їм територію, займаючи їх квартири начебто для облаштування там позицій. Місто обстрілюється з середини квітня, вуличні бої тривають кілька тижнів — росіяни контролюють більшу частину житлових кварталів. Російське командування кидає в бій нову живу силу, цілодобово точаться бої в місті під ударами ворожої артилерії, мінометів та з періодичними авіаударами, захисникам битися там досить складно.

В Сєвєродонецьку обстріляли територію заводу “Склопластик” та полігон рятувальників. Однак, за його словами, є надія на те, що місто протримається й ми отримаємо перевагу у зброї та зможемо звільнити його,не покидаючи.

Лисичанськ під ударами російської авіації та артилерії вже більше тижня, окупанти б’ють по шляхам сполучення, об’єктам інфраструктури, будинкам.

Цивільні там залишаються — не всі виїжджають, деякі говорять, що не можуть лишити родичів, інші, що перечекають в місті, хоча евакуація проводиться.

За добу навколо Лисичанська росіяни тричі завдали авіаудари, говорить губернатор, очільник обласної ОВА Сергій Гайдай. Обстріляні з повітря — Біла Гора, Мирна Долина район зруйнованого мосту між Лисичанськом та Сєвєродонецьком. Окупанти обстрілюють зруйновані мости через річку, гатили по селищам Павлоград і Синецький, Сиротиному, Вороновому, Борівському, Білій Горі, Устинівці, Тошківці, Оріховому, Золотому-3, Миколаївці, Білогорівці, Гірському, Врубівці.

Фахівці американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що зосередженої Росією артилерії і піхоти залишається недостатньо для просування в межах Сєвєродонецька. Про це йдеться у звіті від 19 червня.

«Зосередженої російської артилерії в поєднанні з, ймовірно, малочисельними піхотними підрозділами, залишається недостатньо для просування Росії в межах Сєвєродонецька, оскільки російські війська продовжували боротьбу за контроль над містом, але 19 червня досягли незначних успіхів», – йдеться у звіті.

Дослідники також звертають увагу, що через успішні українські контратаки біля Запоріжжя російські війська змушені кинути підкріплення на цей ослаблений сектор лінії фронту.

В ISW додають, що війська РФ зосереджені на зміцненні оборонних позицій уздовж південної осі через нещодавні успішні контратаки українських військ уздовж адміністративної межі Херсонської та Миколаївської областей.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!