Зачистка Сєвєродонецька! Окупанти в паніці – ЗСУ женуть з міста: звільнити. Україна переможе!

Зачистка Сєвєродонецька! Окупанти в паніці – ЗСУ женуть з міста: звільнити. Україна переможе!

ЗСУ здатні відбити Сєвєродонецьк, але місто не має важливого стратегічного значення.

Про це повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай у бліц-інтерв’ю для Суспільне.

«Тут військове командування має приймати рішення, тому що вибити росіян із Сєверодонецька – можливо. Це завдання нам під силу. Єдине – а який буде наступний крок? Вони відійдуть і з тяжкої артилерії з авіацією знищать усе. У стратегічному плані місто Сєвєродонецьк не має величезного значення», – заявив Гайдай.

І то, це за умови, якщо українські війська взагалі дозволять російським окупантам досягти поставлених ними цілей – які вже безбожно зриваються за термінами.

Як зазначив голова Луганської ОДА, Лисичанськ має більш вигідне значення для українських військових через своє розташування. Проте, враховуючи те, що Сєвєродонецьк є обласним центром, відбиття міста підніме бойовий дух українців, а росіян – деморалізує після їхніх «гучних» заяв щодо контролю.

«А як вони контролюють місто, де точаться бої? Тільки позавчора взяли шістьох полонених. Що ж це за такий контроль? Ми ж розуміємо, що вони просто брешуть», – додав Гайдай.

Раніше стало відомо, що Збройні Сили України ведуть успішну оборону західного берега річки Сіверський Донець, а також ефективно, хоч і обережно, застосовують локальні контратаки в Сєвєродонецьку. Таким чином, поки що ЗСУ відбивають всі спроби окупантів оточити українські позиції в Луганській області.

Про це повідомляє у своєму звіті за підсумками 4 червня американський Інститут вивчення війни (ISW).

Згідно з даними офіційних осіб України, ЗСУ успішно контратакують противника в Сєвєродонецьку та ефективно перешкоджають просуванню рашистів на Лисичанськ. В Україні не згодні з прогнозом британської розвідки про те, що російські війська протягом двох тижнів зможуть захопити решту 10% Луганщини – українські війська мають достатньо підкріплень і техніки, щоб контратакувати та оборонятися, перемелюючи російські підрозділи. Цьому сприяє зайва віра росіян у свої успіхи, що коштує росіянам великих втрат від несподіваних українських атак.

В ISW зазначають, що за даними з російського боку, там панує певна зневіра і вже лунають голоси, що при такому підході до наступу російській армії не вистачить сил, щоб прорвати оборону ЗСУ в Лисичанську. Таким чином, на думку російських експертів, цю фазу наступу російська армія, виснажена лобовими атаками на ЗСУ, змушена буде закінчити, не домігшись успіху.

Крім того, українські війська створили потужну оборону по берегах річок, і спроби форсування водних перешкод коштуватимуть росіянам великої крові. Крім цього, російська армія так і не змогла забезпечити не те, що доступ, а загалом скільки-небудь ефективний контроль над двома ключовими автомобільними дорогами, які ведуть в Лисичанськ.

Зазначимо, що керівник військово-цивільної адміністрації Сєверодонецька Олександр Стрюк повідомив, що ЗСУ утримують периметр та межу оборони, яку вдалося очистити, відкинувши росіян

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Сподіваюся, що ми будемо й далі мати успіхи. Ситуація складна, обстріли не припиняються. Хлопцям необхідно вести оборонні та наступальні дії під щільним вогнем противника. У місті йдуть важки позиційні бої. Лінія зіткнення постійно змінюється. Хлопці роблять все, щоб утримати місто українським”, – наголосив Стрюк.

Керівник військово-цивільної адміністрації Сєверодонецька також додав, що траса Бахмут – Лисичанськ небезпечна. Вона прострілюється ворогом, але під контролем ЗСУ.

“Лисичанськ піддається обстрілам, так знищували Сєвєродонецьк. Тепер взялися за Лисичанськ. Він має висоти, що дозволяє підтримувати Сєвєродонецьк. Росіяни примусово вивезли населення з кількох кварталів міста, щоб створювати наступальні позиції та ввозити техніку, – зауважив Стрюк.

Джерело

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!