Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu багата людuна…

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu багата людuна…

Зараз ми розповімо вам що особливого в цих радянських швейних машинках! Антиквари божеволіють!

Впевнена, багато хто з вас пам’ятають стару бабусину машинку. На якій підшивали штори, шили сукні і вбрання, так як був величезний дефіцит одягу. Пелюшки, сорочечки — рятувала тільки вона.

Загадковий дерев’яну скриньку з ключиком таїв у собі цілий світ краси і творчості. З прокруткою коліщатка починалося твориться щось, бабуся могла зшити прекрасний сарафан буквально за пару годин.

Якщо ж ви не пам’ятаєте таких агрегатів, то освічуємо: це знамениті радянські швейні машини Подільського Механічного Заводу. буквально 30-40 років тому машинка була в кожному сім’ї!

Пам’ятаю, в дитинстві мені дуже подобалося розглядати бабусину швейну машинку. Я була в захваті від хитромудрих кольорових візерунків на чорному лакованому корпусі і міг довго розглядати ажурний орнамент, яким були щедро прикрашені металеві деталі.

Сучасні швейні машинки давно вже перетворилися в звичайний інструмент, і жодному виробникові навіть в голову не прийде так витончено їх прикрашати. Так чому ж радянські вироби з Подольська були такими ошатними?

Виявилося, що свою історію подільські швейні машини ведуть ще з дореволюційних часів, а їх прототипами стали вироби знаменитої фабрики «Зінгер»! В ті часи був розквіт стилю модерн, і навіть самі звичайні речі і предмети виробники намагалися максимально прикрасити.

Компанія «Зінгер» була заснована в 1851 році і незабаром стала найбільшим виробником швейних машинок. Продукція цієї американської фірми була відома в усьому світі, в тому числі і в Росії.

Але до початку XX століття поставляти в Росію швейні машинки з-за океану стало невигідно, адже з’явилося безліч конкурентів, що пропонують схожі вироби за меншу ціну. тоді керівництво компанії «Зінгер» вирішило заснувати виробництво швейних машинок в Підмосков’ї.

Для цієї мети була викуплена земля в містечку Подільському. У той час це було зовсім маленьке поселення, що налічувало всього 5 тисяч жителів, тому будівництво нового заводу обійшлося порівняно дешево. Буквально під боком була залізниця, що робило розташування фабрики надзвичайно вигідним.

Всього за десяток років новий завод «Зінгера» став одним з найбільших в Європі. Перед початком Першої світової війни фабрика випускала 600 000 швейних машинок на рік! Тільки на території Росії було понад 3 000 фірмових магазинів компанії, до того ж машинки відправляли клієнтам поштою.

Продукція російського «Зінгера» високо цінувалася і за кордоном. Подільські машинки охоче розкуповувалися як в європейських країнах, так і в Китаї, Японії і Персії. До 1914 року Росія займала друге місце в світі по збуту швейних машин після США, продаючи їх щорічно на суму 63,5 млн рублів!

У Санкт-Петербурзі був побудований розкішний офіс компанії, який і зараз прикрашає собою Невський проспект. Крім своєї краси, будівля могло похвалитися цілою низкою передових технічних нововведень, дивує городян на початку XX століття, починаючи від ліфтів і закінчуючи автоматичним очищенням даху від снігу.

До речі, саме в цій будівлі нині розташований офіс компанії «ВКонтакте»!

На щастя, обладнання заводу вдалося зберегти, і в 1923 році виробництво швейних машинок «Зінгер» було відновлено. Тільки тепер вони випускалися під назвами «Госшвеймашина» і «ПМЗ» (Подільський механічний завод).

Конструкція швейної машинки «Зінгер» виявилася настільки вдалою, що виробництво подібних машинок тривало протягом кількох десятків років фактично без змін! Навіть декор залишився практично тим же, а модні візерунки початку XX століття стали фірмовою рисою подільських виробів.

До речі, зі старовинними швейними машинами пов’язано безліч легенд. Згідно з однією з них, в 1998 році компанія «Зінгер» оголосила про пошук своїх машинок з серійним номером, що починається з одиниці. З чуток, щасливого власника такого раритету очікує винагорода в розмірі від 30 тисяч до мільйона доларів, тому антиквари почали масово скуповувати машинки. Офіційного підтвердження цьому немає, але, як то кажуть, диму без вогню не буває …

За іншою легендою, ранні зразки російських «Зінгер» містили в собі цінний метал паладій. А недавно навіть з’явилася чутка, що в оригінальних голках раритетних машинок знаходиться рідкісне речовина — червона ртуть!

Як бачиш, старі швейні машинки — це набагато більше, ніж простий інструмент.

І якщо тобі сподобалася історія «Зінгера» з Подольська, поділися статтею зі своїми друзями.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!