Вже в Мелітополі! Окупанти на ногах: наступ ЗСУ – вирішальна дата. Перемога буде за нами!

Вже в Мелітополі! Окупанти на ногах: наступ ЗСУ – вирішальна дата. Перемога буде за нами!

Армія РФ готується до наступу ЗСУ на Мелітополь, повідомив мер міста. Окупанти розміщають техніку в житлових кварталах та створюють систему ППО.

При цьому Голова Українського центру безпеки і співпраці Сергій Кузан зазначив, що на півдні України ініціативу мають саме ЗСУ. Російська армія змушена реагувати і перекидає свої підрозділи на цей напрямок, але говорити, приміром, про звільнення Мелітополя поки зарано, каже він.

«Наразі найбільш ефективна тактика, конкретно по Мелітополю, це є тактика, якраз знищення логістичних центрів, знищення шляхів, сполучень окупантів. Відправили під укіс їхній бронепотяг, яким окупанти так пишалися, що він є надзвичайно захищеним. Це свідчить про те, що наш рух опору діє ефективно саме в цьому регіоні. Але поки що зарано говорити про те, що Мелітополь буде звільнено», – вважає експерт.

Кузан зауважив, що українські військові поки не мають паритету в кількості важкої зброї у порівнянні з противником. Знищення складів російської армії сприятиме прискоренню повноцінного контрнаступу ЗСУ, каже він.

«Я розраховую, протягом цього місяця хоча б вирівнятись в ситуації, потім утриматися за умов досягнення паритету. І вже після цього можна буде говорити про повноцінний контрнаступ і звільнення наших окупованих територій», – пояснив голова центру безпеки і співпраці.

Саме тому Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 6 липня зазначив, що Збройні сили України просуваються наразі на кількох тактичних напрямках, зокрема й на півдні – Херсонщині та Запорізькій області. За його словами, «нарешті відчувається, що дуже потужно запрацювала західна артилерія та зброя, яку Україна отримала від партнерів».

Мер Мелітополя Федоров 3 липня повідомив, що українські військові знищили одну з чотирьох військових баз російської армії у Мелітополі. ЗСУ завдали по об’єкту понад 30 ударів. Крім того, за словами Федорова, напередодні, завдяки силам спротиву, зійшов з рейок російський бронепоїзд з боєприпасами.

За інформацією мера Мелітополя, українські військові завдали ударів по базі транспортної авіації, яку російська армія захопила 25 лютого. Там військові окупанти зберігали боєприпаси, важке озброєння та налагоджували логістику постачання на Херсонський, Донецький та Запорізький напрямки. Мер нагадав, що кілька місяців тому «російська армія навмисно сформувала на території Мелітополя свої чотири військові бази, щоб можна було прикритися цивільними жителями».

Федоров також зазначив, що «російські окупанти намагаються спровокувати обстріли мирних районів, аби постраждало населення і була зруйнована міська інфраструктура». Через небезпеку загострення бойових дій мер рекомендує виїхати з міста. Федоров також розповів, що на Оріхівському шосе у Запоріжжі відкрито пункт транзиту, через який автомобілі можуть пересуватися як з окупованих територій, так і назад.

 

«Буде великий потік охочих на евакуацію і наше завдання зараз допомогти розташовуватися тим, хто бажає виїхати на територію міста Запоріжжя. Зараз рашисти (російська армія – ред.) хочуть зробити низку провокацій. Показати те, що страждає мирне населення, руйнується міська інфраструктура, зруйновані наші багатоповерхівки. Ці провокації ми знаємо, і як працює рашистська пропаганда, ми також знаємо», – зазначив Федоров.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!