БЕЗПІДСТАВНО: Буряк – ефективний засіб для лікування ангіни

БЕЗПІДСТАВНО: Буряк – ефективний засіб для лікування ангіни

У мережі поширюють інформацію про користь буряка для лікування ангіни. У публікаціях стверджують, що буряк усуває запалення і зменшує набряклість горла, має протимікробну дію, зменшує біль та зміцнює місцевий імунітет. Радять приймати відвар буряка, або змішувати буряковий сік з яблучним оцтом, цибулевим або лимонним соком, медом.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність буряка при ангіні.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продуктухвороби чи стану.

Корінь і листя буряка використовують для виготовлення ліків. У народній медицині буряк радять вживати при ангіні, захворюваннях серця, гіпертонії, ожирінні та хворобах печінки. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання буряка в лікувальних цілях.

Буряк, а саме буряковий сік, потенційно ефективний для покращення стану спортсменів та допомогає втамувати біль у м’язах після тренувань. Утім, поки цьому немає остаточних наукових підтверджень, як і лікувальним властивостям буряка проти інших хвороб.

Також немає досліджень, які б підтверджували користь бурякового соку разом з медом, цибулевим або лимонним соком чи яблучним оцтом. Нагадуємо, що:

    • Мед не має доведеної ефективності при будь-яких хворобах чи станах. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.
    • Лимон не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Хоча, лимон часто використовують для лікування застуди, дефіциту вітаміну С, для догляду за шкірою, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування. Є дослідження про потенційно корисний вплив лимону на артеріальний тиск, покращення слуху, лікування каменів в нирках, застуди та грипу. Проте, необхідно більше досліджень, щоб говорити про ефективність лимону як лікувального засобу.
    • Яблучний оцет не має доведеної ефективності при будь-яких хворобах чи станах. 

Цибуля не має доведеної лікувальної ефективності. Цибуля є джерелом вітаміну С, фолієвої кислоти, вітаміну В6 та калію. В Американській цибулевій асоціації зазначають, що деякі дослідження доводять противірусні властивості сполук, виявлених у цибулі. Є і наукові дослідження, що демонструють певний захисний вплив сполук цибулі від вірусу грипу. Дослідження останніх десятиліть загалом підтверджують антимікробну природу цибулі, а також її сполук та екстрактів. Однак важливо, що таких клінічних досліджень проводилося дуже мало. Крім цього, бракує науково доведеної інформації про дози та способи ефективного застосування цибулі.

Автори

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!