Ворогу не побажаєш: гляньте, що наказав зробити путін з тими хто його зрадив і покинув РФ…

Ворогу не побажаєш: гляньте, що наказав зробити путін з тими хто його зрадив і покинув РФ…

ФСБ хоче повернути в Росію співробітників оборонних підприємств, студентів, противників «спецоперації». Привабити їх назад намагаються через родичів.

З початком війни ФСБ почало опитувати родичів людей, які виїхали з країни і просить їх переконати рідних повернутися до Росії. За словами російського адвоката Євгена Смирнова, наразі відомо про п’ять таких випадків. Про це повідомляють РосМЗІ, пише Файна сторінка.

Адвокат розповів, що ФСБ цікавиться людьми, які виступили проти війни або переказували гроші в українські фонди допомоги. «Серед тих, ким ФСБ цікавиться, є колишні співробітники оборонних підприємств, які відмовилися працювати на них після початку війни. Є екс-працівники банків, є студенти», – зазначив Євген Смирнов.

За його словами, співробітники ФСБ намагаються спілкуватися переважно з літніми родичами, які більше довіряють спецслужбам, бояться їх і на яких простіше вплинути. Родичам обіцяють, що їхнім рідним нічого не загрожує і їм потрібно просто приїхати та поспілкуватися, закрити справу чи віддати речі, вилучені під час обшуку. ФСБ з’ясовує номери телефонів, способи спілкування з тими, хто їх поїхав, і де вони живуть.

Євген Смирнов додав, що ФСБ і раніше займалися поверненням людей до Росії, але «такої незграбної роботи не було, все робилося хитріше». «Крім того, ми консультуємо тих, хто виїхав, у тому числі з інформаційної безпеки, і якщо вони дотримуються всіх наших рекомендацій, то родичі просто не знають номерів телефону, а спілкуються з рідними в месенджерах», — наголосив адвокат. При цьому спецслужби після спілкування з родичами самі не виходили на контакт із людьми, що поїхали, додає юрист.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!