Відставка? Змова проти Джонсона набирає обертів! Міністри видали: бунт в Британії – що відбувається?

Відставка? Змова проти Джонсона набирає обертів! Міністри видали: бунт в Британії – що відбувається?

Ще 5 британських міністрів оголосили про свою відставку та розкритикували премʼєра Бориса Джонсона. Вони зазначили, що уряд не може зараз функціонувати і закликали самого Джонсона «по-хорошому» піти у відставку.

Про це пише The Telegraph.

У спільному листі про звільнення оголосили міністр з питань рівноправʼя та міністр з питань місцевого самоврядування Кемі Бейднок, міністр учнівства та навичок Алекс Бургхарт, міністр ЖКГ Ніл ОʼБраєн, міністр з питань бізнесу та промисловості Лі Роулі та міністр з питань ЗМІ та цифрової інфраструктури Джулія Лопез.

За день до цього у відставку подали міністр фінансів Ріші Сунак і міністр охорони здоров’я Саджид Джавід. Загалом протягом доби з уряду Джонсона звільнилися 27 представників його партії.

Крім цього, у своїх соцмережах депутати-консерватори почали публікувати листи про оголошення недовіри самому Джонсону. Вони закликають його самостійно піти у відставку.

У Великій Британії не вщухає критика щодо Джонсона та спроби змусити його піти у відставку з посади премʼєра. Його звинувачують у неефективній політиці на тлі кризи після пандемії коронавірусу та війни в Україні.

Втім, жоден із депутатів-консерваторів не зголосився кинути виклик прем’єру, щоб зайняти його місце. Навпаки, кілька міністрів публічно його підтримали, зокрема, міністр закордонних справ Ліз Трасс — одна з потенційних претенденток на його місце на посаді лідера партії.

Вона сказала, що “на 100% підтримує прем’єр-міністра”, тоді як міністри кабінету, включаючи Домініка Рааба, Майкла Гоува, Терезу Коффі та Бена Воллеса, також зазначили, що залишаться в уряді.

Премʼєр-міністр Великої Британії заявив, що його уряд не йтиме у відставку через масові звільнення міністрів, зокрема й ключових. Про це він сказав у виступі перед законодавцями, пише Reuters.

Звичайно я залишусь прем’єр-міністром, – заявив Джонсон

Проте британські журналісти вже пишуть про Джонсона як про “збитого льотчика”, припускаючи неминучість його відставки “найближчим часом або днем”.

Джонсон наголосив, що економіка переживає важкі часи, а вторгнення Росії в Україну є найгіршою війною на Європейському континенті за 80 років.

Джонсон міг би піти зі свого поста лише через поразку в підтримці України. Це одне з принципових питань, які є для нього причиною для відставки.

З такою заявою в радіоефірі BBC британський прем’єр виступив у відповідь на питання журналіста, які обставини можуть змусити його залишити посаду.

«Звичайно, я думаю, що це (про мораль). Якби мені сказали, що ми повинні відмовитися від української справи, тому що вона ставала надто складною, а вартість підтримки цього народу є надто великою з погляду інфляції, економічної шкоди, я б визнав, що програв дуже важливу суперечку, і я б пішов», – заявив Джонсон.

При цьому він підкреслив, що на цей момент не бачить передумов для такого розвитку подій.

Зауважимо, Велика Британія готова й надалі надавати озброєння та готувати військових, поки росіян не виб’ють з української території.

Про це на спільній пресконференції з Зеленським заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який перебував з візитом у Києві.

Він заявив, що Велика Британія працюватиме над інтенсифікацією санкцій проти рф, посилюватиме дипломатичну коаліцію на підтримку України, а також фінансову підтримку.

 

Джонсон також сказав, що настане момент, коли потрібно буде «говорити про майбутнє України», але, за його словами, це буде вже у контексті вільної України. Прем’єр сказав, що має на увазі гарантії безпеки, про які говорили в Києві.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!