Відміна святкування 8 березня в Україні: в замін запропоновано відразу дві альтернативи “Скасувати вихідний день, а також…”

Відміна святкування 8 березня в Україні: в замін запропоновано відразу дві альтернативи “Скасувати вихідний день, а також…”

В Українському інституті національної пам’яті розповіли, що розмови і суперечки навколо цієї теми не вщухають вже багато років в нашій країні, пише видання РБК-Україна.

У той же час відсвяткувати Міжнародний жіночий день не проти близько 70% українців.

Практично всі опитані жінки вважають, що 8 березня – це свято весни, гарного настрою, свято квітів. Для жодного з опитаних цей день не має комуністичного забарвлення.

На думку керівника громадської організації “Асоціація політичних Наук” Дмитра Сінченка, 8 березня українці повинні відійти від “совкових рудиментів ” і перестати його вважати національним святом, а це означає, що потрібно скасувати вихідний день, а також перестати дарувати подарунки і квіти.

“8 березня має повернути свій символізм Міжнародного Дня боротьби за права жінок і стати звичайним робочим днем. Феміністичні і соціалістичні організації нехай проводять свої демонстрації або інші заходи, якщо матимуть таке бажання, хто хоче-нехай святкує його вдома, згідно зі своїми уявленнями, але це не повинно бути українським національним святом”, – говорить він.

Сінченко запропонував, як альтернативу “радянському” жіночому дню -День матері, або, що значно краще – День сім’ї.

“Таке свято могло б отримати той сенс, який сьогодні вкладається в “Свято Весни і любові”, і дозволив би відійти від радянської традиції», – упевнений він.

Адже в умовах військової агресії Росії проти України, на думку Сінченка, святкування свят епохи СРСР утримує українців у руслі російсько-радянських наративів, даючи підстави для існування російських міфів про”один народ”.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!