В Україні вводять табу на купівлю сигарет і алкоголю в супермаркетах: депутати змінюють правила…

В Україні вводять табу на купівлю сигарет і алкоголю в супермаркетах: депутати змінюють правила…

Українські парламентарії змінюють правила для громадян стосовно заборони на купівлю сигарет і алкоголю в супермаркетах: нардепи пропонують конкретні норми для ефективності дії.

У ВРУ затвердили законопроект, яким хочуть змінити точки продажу алкоголю, сигарет, електронних сигарет, IQOS і Glo. Торгувати таким “ліквід” мають намір лише в окремих торговельних точках.

Здавалося б, в цілому ініціатива хороша, так як спрямована на оздоровлення нації. Але для ефекту фахівці рекомендують вводити більш певні норми, пише obozrevatel.

Ініціатором документа виступив “слуга народу” Георгій Мазурашу. Він запропонував, щоб пиво і алкоголь, тютюнові вироби, електронні сигарети і рідини для них продавали лише в окремих стаціонарних маркетах.

При цьому інша продукція, крім цієї, не може продаватися. У зв’язку з цим торгувати тютюном та алкоголем буде заборонено в тих місцях, де реалізують продовольчі товари, дитячу продукцію і спорттовари.

Таким чином, сигарети і спиртні напої пропадуть з полиць звичайних маркетів, їх складніше буде придбати в торгових центрах, на зупинках або навіть на заправках. Для таких товарів слід облаштовувати окреме місце. У разі порушення правил підприємцям загрожує штраф в 10 прожиткових мінімумів, це майже 23,8 тис. Грн.

Загалом фахівці позитивно оцінили торгівлю таким товаром окремо від решти продукції. Це також позначиться на скороченні реклами для неповнолітніх. Але в законі не вказано, як має виглядати окремо місце продажу, де розташовуватися і як саме працювати, тому навряд чи відбудуться відразу великі зрушення.

Експерти озвучили три фактори для ефекту таких реформ. По-перше, ці торговельні точки повинні бути відділені від інших торгових платформ в будівлі. По-друге, це має бути закритий для доступу дітей та підлітків ділянку. По-третє, слід встановити площу місць продажу для виключення торгівлі з прилавків в мікромаркетах.

Громадські працівники впевнені, що ці норми слід обов’язково вказати в законі, щоб кожен ларьок не став окремим торговим місцем. На їхню думку, також потрібно зробити так, щоб тютюн і алкоголь не мали видимого розміщення. Таку пропозицію поки лише на розгляді комісії.

Раніше нардепи збільшили акцизи на вейпи і заборонили торгівлю ними для неповнолітніх. Сьогодні доробляється документ для ліміту реклами електронних сигарет.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!