Увага! Наступ з Білорусі? Назвали страшну дату – Лукашенко коїть немислиме. ЗСУ напоготові!

Увага! Наступ з Білорусі? Назвали страшну дату – Лукашенко коїть немислиме. ЗСУ напоготові!

Президент Путін робитиме все для того, щоби змусити Лукашенка повноцінно вступити у війну. Це вигідно РФ, оскільки відкриється другий фронт.

Білорусь готується вступити у війну проти України на боці рф. Про це в ефірі ТСН заявив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов і додав, що у господаря Кремля Володимира Путіна є багато важелів впливу на білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Жданов зазначив, що зараз Путін чинить тиск на Лукашенка, який вже почав постачати рф боєприпасами і технікою.

“На сьогоднішній день цілком ймовірно, що Білорусь готується вступити у війну проти України. У Путіна дуже багато важелів, завдяки яким він може тиснути на Лукашенка. Однак я думаю, що він буде максимально намагатися уникнути цього кроку”, – сказав він.

За словами Жданова, можливо, до 1 липня, коли призначений саміт ОДКБ, наказ про наступ віддано не буде. Можливість вторгнення Білорусі в Україну експерт оцінив як 50 на 50.

“Хоча його армія робить кроки з підготовки Збройних сил Білорусі. Не приділяти уваги цьому питанню неможливо”, – вважає військовий експерт.

Білоруси перевіряють бойову готовність своїх військ біля кордону з Україною. Мовиться про Волинський та Поліський напрямки.

У Генштабі ЗСУ попередили, що з 28 червня по 16 липня у Гомельській області проводять військові збори з військовозобов’язаними.

Під час зборів білоруси планують відпрацювати формування окремих стрілецьких батальйонів територіальних військ, проведення бойового злагодження, а також організацію охорони об’єктів.

Крім того, зберігається загроза авіаційних та ракетних ударів з території Білорусі по Україні.

Зараз у Львівській області вже триває активна підготовка та спорудження додаткових оборонних та інженерних мереж через загрозу агресії з боку Білорусі.

Про це під час брифінгу розповів перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.

Посадовець зазначив, що жителям Львівщини потрібно бути готовими до посилення ракетних та авіаційних ударів з боку Білорусі. Також поки нікуди не зник ризик повномасштабного вторгнення білоруської армії, а тому на Львівщині зводять додаткові інженерні та оборонні мережі.

“Наші завдання дуже прості, але вимагають кропіткої роботи. Передусім, це злагодження всіх сил і засобів як правоохоронного блоку, так і військових, щодо координації планів відсічі агресії з білорусі. Також це налагодження взаємодії з сусідніми областями, зокрема, з Волинською, в частині скоординованих дій”, – сказав Годик.

Нещодавно самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вибухнув погрозами на адресу України. Мовляв, якщо ЗСУ перейдуть кордони республіки і будуть цілитися в Мозирський нафтопереробний завод, Мінськ завдасть удару по Києву.

Заступник міністра оборони Білорусі Олександр Жука сказав, що Мінськ нібито не збирається воювати з Україною. Посилення військ на українському напрямку він пояснив “розвитком держави”.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у відповідь на це зробив заяву про те, що президент Володимир Зеленський зібрав ставку головнокомандувача, на якій влада обговорили ризик військового вторгнення Білорусі в Україну. За словами чиновника, держава проведе перевірку бойової готовності в чотирьох областях.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!