– У мене все записано, скільки я на маму витратив і чеки є! А ти не записувала? Ну і даремно! – Сказав брат рідній сестрі. Ліда мовчки віддала йому всі гроші!

– У мене все записано, скільки я на маму витратив і чеки є! А ти не записувала? Ну і даремно! – Сказав брат рідній сестрі. Ліда мовчки віддала йому всі гроші!

Була у мене родичка, дама енергійна і спритна. У бізнес вона пішла мало не попереду всієї країни, наживала і збирала добро, не шкодуючи сил, для сина і дочки.

Все в дітей вкладала, а потім захворіла. 20 років боролася з хворобою, спочатку успішно, але потім хвороба стала долати її все більше і частіше.

– Все життя намагалася їм все порівно. Ліді квартиру купила двокімнатну, так і через рік старшого сина з однушки в двушку переселила, щоб не заздрив, щоб його невістка проти матері не налаштовувала. Сину машину нову, так тут же і дочці таку ж, вона ж одна, з чоловіком-неробою жити не стала, – розповідала Валентина.

Діти виросли у Валентини розпещені. Син  тільки і міркував про те, що політична обстановка заважає його успіхам в бізнесі. А що для успіхів треба свою п’яту точку від дивана відірвати, цього він не бачив.

Він примудрився одружитися на дуже владній і противній жінці. Оля всім люто заздрила все життя, особливо сестрі Лідії. Ледь що в родині починався скандал:

– Твоя мама тільки про Лідочку думає! А що у неї син є, її не хвилює. Ось вона Лідочці своє місце на ринку поступилася, а воно краще, ніж те, де твоя мати нас торгувати поставила. Ліда гроші гребе, а ми животіємо. Дурак ти, вимагати у матері не можеш!

От він ​​йшов і вимагала. Мама поступалася. Зрештою Валентина примудрилася залишити синові з донькою абсолютно рівноцінні місця на ринку, поряд, щоб не заздрили. Невістка встала сама торгувати, а Ліда найняла дівчину, тому що сама вважала за краще працювати в салоні краси і у неї це непогано виходило.

Ліда була дівчиною набагато простішою, ніж братик, тільки гроші у неї не трималися: звикла з дитинства ні в чому не знати відмови, як тільки потрапить до неї гривня, так відразу і витрачала.

А потім Валентина захворіла і потихеньку всі свої заначки стала витрачати на спроби врятувати своє життя. Брат тоді сестрі так сказав:

– Мамине місце, я забираю собі, сам там встану, буду торгувати. Мені потрібніше, ти ж у своєму салоні все одно, на твоєму місці продавець сидить, а у мене дочка в інститут поступила, годувати треба.

Ліда з братом сперечатися не стала. Їй і справді – дві точки для торгівлі ні до чого. Вона все більше занурювалася в догляд за матір’ю. Всюди відвезе, то купити ліків, то прибрати, то прибігти поїсти приготувати.

Гроші у сестри і матері закінчилися швидко, попросила Ліда у брата, адже матері треба було продовжити курс лікування, ніби й поліпшення намітилися.

– Нема у мене грошей, я все в розвиток бізнесу вклав. Ти з глузду з’їхала, продати мамину точку! А жити я на що буду? Мати все одно вже не встане, всі гроші вбухали марно! Відвезти в область – відвезу!

Ліда повернулася і пішла грошей в борг у двоюрідної сестри просити. Викрутилися, обійшлося. Тільки хвороба лікуванню вже не піддалася. Через місяць Валентини не стало.

Пішли брат з сестрою в спадок вступати і стали домовлятися, що мамину квартиру треба продавати, а гроші ділити. Тут брат і дістав грубий зошит:

– У мене все записано, чого і скільки я на маму витратив. Так що ділитися будемо – треба врахувати. А ти не записувала, ну і даремно!

Левко записав і скільки бензину він витратив, коли возив мати в лікарню і чеки на продукти зберіг, коли і скільки він мамі їжі приніс… І витрати на… на все.

Ліда без звуку віддала йому все. З решти погасила борг перед двоюрідною сестрою і пам’ятник на маминій… поставила…

Гроші у неї ніколи не трималися. Добре хоч, що мама, поки з силах була, сказала:

– Дочко, чую я, що Левко з подачі невістки тебе обійде при розподілі спадщини. Ти вже йому не говори, але я квартиру на ім’я твоєї дочки купила. Поки вона маленька, я в неї квартирантів пустила, вже тобі легше буде. Тільки дивись, щоб брат не дізнався. Жадібні вони, а ти проста…. Знала мати свого сина!

Джерело:infospace.site

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!