У глибоку нафтову свердловину опустили камеру і погрузили до самого низу…

У глибоку нафтову свердловину опустили камеру і погрузили до самого низу…

Глибина нафтогазових свердловин може досягати п’яти кілометрів. Раніше досліджувати їх доводилося покладаючись виключно на прилади, однак з розвитком відеоапаратури з’явилася можливість глянути своїми очима, що відбувається на такій глибині.

На рівні забою температура нафтосвердловин може досягати 125 градусів за Цельсієм. Глибина також ускладнює передачу живого зображення, але це частково вдалося вирішити новими типами камер, які передають на поверхню серію дуже швидких фотографій.

Камера послідовно показує будову всієї свердловини, проходячи через гирло, стовбур і забій. Під час занурення вся свердловина зміцнюється спеціальними обсадними колонами, вони залишилися за кадром.

У міру спуску камери нижче в кадрі з’являється поперемінний приплив флюїду і води. На відео нижче камера спускається «всього» на п’ятикілометрову глибину:

Подібну камеру вчені планують опустити і в найглибшу свердловину світу – Кольську. Навіть відео, отримане на такій відстані від земної поверхні може серйозно змінити наше уявлення про світ.

Джерело:kindhearts.com.ua

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!