Тільки без nаніки … Тепер повістку може отримати навіть той, хто офіційно має повне право на відстрочку

Тільки без nаніки … Тепер повістку може отримати навіть той, хто офіційно має повне право на відстрочку

В Україні триває мобілізація, деякі українці скаржаться, що наразі отримати повістку можуть й ті, хто має відстрочку від призову. Чи законно це і як діяти, якщо так сталось.

Чи можуть мобілізувати людину, яка має відстрочку

Адвокат Андрій Новак наголосив, що подібні ситуації, коли повістку отримує людина, яка має відстрочку від мобілізації, дійсно бувають. Це трапляється, бо військкомат володіє старими даними про людину. В такому разі вам потрібно сповістити військкомат про зміну свого статусу.

У цьому нема вини воєнкомату

Проблема криється не в тому, що воєнкоми злі і погані, а в тому, що люди не виконують вимоги законодавства, не сповіщають військкомати про зміну свого статусу. Тому що військкомат не знає про людину нічого, окрім того, що записано в її особовій справі,
– наголосив адвокат.

За словами адвоката, повістка могла бути виписана ще на особу тоді, коли вона закінчила школу чи університет.

“Тобто на той момент хлопець був абсолютно здоровий, холостий, без дітей, у батьків не було болячок, хвороб чи інвалідності. Коли почалась війна, виявляється, що у людини вже троє дітей, чи група інвалідності, у родичів група інвалідності, а військкомат про це не знає – його про це ніхто не сповіщав”, – пояснив Андрій Новак.Play Video

Експер закликав не підіймати паніку, якщо така ситуація сталась, а просто прийти до військкомату з документами, які підтверджують право на відстрочку.

Чому добровольцям відмовляють у мобілізації

Інше питання, яке цікавить багатьох українців, чому повістки видають людям, які мають підстави для відстрочки від служби, у той час, як багатьом добровольцям говорять про те, що у них поки “немає необхідності”.

Адвокат Андрій Новак аргументував це наявністю “мобілізаційного плану” у кожній області.

Тобто, у кожного регіону від Генштабу є свої мобілізаційні плани, мобілізаційні завдання – скільки людей необхідно мобілізувати.

Дана інформація є закритою і ми не знаємо, можливо саме Генштаб дав команду у певному регіоні мобілізувати певну кількість осіб. По інших регіонах дійсно може цього не бути. Ми цього не знаємо. Ще я думаю, що тут дійсно більше самоуправство місцевих воєнкомів,
– сказав Новак.

Він також наголосив, що на таку діяльність місцевих керівників щодо мобілізації можна вплинути за допомогою скарг.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!