Прямо в очі! Блінкен не стримався: розніс РФ – жорсткий ультиматум, такого не очікували! Деталі!

Прямо в очі! Блінкен не стримався: розніс РФ – жорсткий ультиматум, такого не очікували! Деталі!

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час закритої частини засідання глав МЗС країн G20 на Балі (Індонезія) нагадав російській делегації, що Україна є суверенною державою. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на західного дипломата, який процитував слова Блінкена.

Нашим російським колегам: Україна – не ваша країна. Її зерно – не ваше зерно. Чому ви блокуєте порти? Ви повинні дозволити вивіз зерна, – сказав Блінкен.

За словами дипломата, Блінкен також дорікнув москві, що її внески у Всесвітню продовольчу програму ООН становлять лише п’яту частину від 1% пожертвувань організації. Помимо того, міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров достроково залишає міністерську зустріч G20 на Балі. Про це пише Spiegel.

Лавров ще проведе двосторонні переговори, потім звертається до преси і їде, – повідомила речниця МЗС Росії Марія Захарова.

Лавров не братиме участі в офіційній трапезі та у робочій сесії другій половині дня. Як повідомили джерела в делегації, Лавров покинув зал засідань одразу після виступу. Зазначається, що він також ухилився від відповіді на питання міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

Бербок, як виконуюча обов’язки голови групи провідних демократичних економічних держав G7, мала бути наступним спікером після Лаврова. У залі росіянин сидів між представниками Саудівської Аравії та Мексики.

Присутність Лаврова на зустрічі G20 також розглядалася як тест для можливої ​​участі президента РФ Владіміра Путіна в саміті G20 15-16 листопада, який також проходитиме на Балі. Кілька держав поставили під сумнів свою участь, якщо Путін відвідає саміт особисто.

Друзі, Корупція.Інфо створює власний крипто канал в телеграмі.

Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. Посилання на канал в описі під відео. А ми продовжуємо.

Раніше повідомлялося, що міністри закордонних справ країн G7 не прийшли на вечерю з колегами по G20 в Індонезії, а традиційне фото зустрічі не відбулося через присутність глави міністерства закордонних справ Росії Сергєя Лаврова.

Під час підготовки зустрічі міністрів G20 на індонезійському острові Балі домінувала війна в Україні та її вплив на світову економіку, а західні дипломати підкреслили, що на зустрічі не буде співпраці як раніше через присутність міністра РФ.

Японське агентство Kyodo повідомило, що традиційна групова фотосесія, яка відбувається на таких зустрічах, не відбулася. “Схоже, США та інші уникали спільного фото з міністром закордонних справ Росії Сергєєм Лавровим через вторгнення в Україну”, – повідомило агентство.

На початку зустрічі міністрів, коли глава МЗС РФ Лавров потис руку індонезійській колезі Ретно Марсуді, пролунали вигуки “Коли ви зупините війну” і “Чому б вам не припинити війну”, повідомило агентство Reuters.

Підкреслюючи напруженість, Ретно повідомила, що раніше колеги з G7 попередили її, що не можуть приєднатися до спільної вечері в четвер, де був присутній Лавров. Високопоставлений чиновник міністерства закордонних справ Індонезії розповів агентству, що від зустрічі в п’ятницю не очікується комюніке.

За присутності та участі Росії я, звичайно, сумніваюся, що буде досягнутий консенсус щодо України, наприклад, – сказав високопоставлений чиновник Держдепартаменту США перед самітом.

Коментуючи відмову від спільного фото з ним, Лавров заявив, що “нікого не запрошував фотографуватися”.

 

І взагалі нікого нікуди не запрошував, мене запросила Індонезія, як Індонезія запросила і президента Путіна на саміт, який буде в листопаді. От і все, – сказав він.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!