Ефективність лікувальних властивостей чорного кмину не доведена

Ефективність лікувальних властивостей чорного кмину не доведена

У мережі поширюють інформацію про те, що чорний кмин має безліч корисних властивостей. У публікаціях перераховують близько 50 хвороб та станів організму, на які чорний кмин має позитивний вплив, і заявляють, що чорний кмин лікує всі хвороби, окрім смерті.

Скріншот статті, яку поширюють у Facebook

Немає доказів того, що чорний кмин – панацея від усіх хвороб.

Чорний кмин – джерело кальцію, заліза, цинку, міді, тіаміну (вітамін B1), ніацину (вітаміну B3), фосфору, фолієвої кислоти. Потенційні лікувальні властивості чорного кмину пов’язують із його основною діючою речовиною, що називається тимохіноном. Вона має антиоксидантні, протизапальні та інші терапевтичні властивості, що захищають організм від пошкодження клітин та хронічних захворювань.

Наголосимо, що дослідження щодо ефектів чорного кмину ще тривають, тому не можна однозначно стверджувати про його лікувальний ефект при перелічених хворобах та станах.

Чорний кмин має потенційні лікувальні властивості при астмі, діабеті, високому кров’яному тиску, чоловічому безплідді, масталгії (біль в грудях у жінок), однак немає остаточних доказів щодо його лікувальних властивостей.

Недостатньо доказів лікувального ефекту чорного кмину при раку, ВІЛ/СНІД, туберкульозі, артриті, епілепсії, екземі, акне, цукровому діабеті другого типу, ожирінні, високому рівні холестерину, хронічній втомі, опіоїдній наркоманії, менструальних болях, клімаксі, покращенні лактації, облисінні, зменшенні побічних ефектів хіміо- та променевої терапії.

Вважається, що вживання чорного кмину в невеликих дозах – безпечне. Утім, є випадки нудоти, здуття живота, закрепу, а також висипання.

Джерело

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!