“Ось таке воно, життя в Іспанії – легке і невимушене! То може, й нам варто спробувати відноситися до життя трішки простіше” Особливості життя в Іспанії очима українки

“Ось таке воно, життя в Іспанії – легке і невимушене! То може, й нам варто спробувати відноситися до життя трішки простіше” Особливості життя в Іспанії очима українки

Особливості життя в Іспанії очима українки

Мрієте про життя в Іспанії? Ця країна й справді вміє завойовувати серця! Джерело

Вона достатньо велика територіально, має різні типи клімату, а також гори, моря, океан – вибирайте до душі!

А ще Іспанія славиться щирими людьми, кількома діалектами іспанської мови, хамоном, архітектурою і постійним святом!

Про своє бачення іспанського стилю життя сайту «Твій світ» розповіла Наталія Скрипнюк – українка, яка вже кілька років живе у Мадриді.

Як іспанці насолоджуються життям

Чого, безперечно, можна повчитися в іспанців – це насолоджуватися життям. Якщо ви думаєте, що лише в нашій країні є багато вихідних днів, і що тільки ми святкуємо всі можливі і неможливі свята – повірте, іспанці святкують вдвічі більше!

Це надзвичайно веселі люди, які проживають своє життя, намагаючись взяти від нього максимум.

Ось як проходить, до прикладу, звичайний робочий день у Мадриді. Все починається о сьомій ранку, коли відкриваються бари і мадридці снідають кавою і чуррос (такий вид вранішньої випічки).

При цьому вони обов’язково поговорять з вами про новини і вечірні телепередачі (і їм не суттєво, чи знайомі ви взагалі).

Потім дорогою на роботу мадридці почитають щоденну мадридську газету «20 хвилин» – щоб бути в курсі подій і мати тему для розмови з наступними співрозмовниками.

На роботі вони трохи попрацюють, а в 14.00 все навколо зачиниться на сієсту (обідня перерва) і триватиме це аж до 17.00, причому державні установи і банки для клієнтів уже і не відчиняться.

Ввечері, після роботи, кафе і бари знову будуть заповнені, адже працівникам потрібно відпочити – вино, пиво, коктейлі… Це майже обов’язковий обряд.

Причому практично ніколи ви не побачите на вулиці дуже п’яних людей – тільки веселих.

А у вихідні вони точно поїдуть кудись відпочивати – за місто чи в розважальний центр, але аж ніяк не залишаться вдома. Ось таке у них відношення до життя – легке і святкове!

 

Ще кілька особливостей життя в Іспанії

Якщо ви збираєтеся до Іспанії, будьте готові до того, що:

• ви будете вітатись з усіма, скрізь і при кожній зустрічі;

• до вас говоритимуть у чергах і на вулицях незнайомі люди, обговорюючи фільми чи відомі телешоу;

• при кожній зустрічі ви однозначно будете цілуватися в обидві щоки;

• супервідомий салат «олів’є» в Іспанії називається «салат російський», і замість ковбаси містить тунець, а омлет подається завжди з картоплею і називається «картопляний тортик»;

• пиво доволі часто розводять лимонною Фантою (до речі, це смачно);

• вино п’ється із водою чи Кока-Колою, і на прохання «дайте мені 50/100/200 грамів напою» на вас подивляться із здивуванням, адже напої тут ніхто не вимірює, а наливають просто так;

• якщо ви перейдете дорогу на пішохідному переході без світлофора, то вдячно киватимете водію, який обов’язково вас пропустить;

• якщо ви попросите в кафе каву з молоком, вас стовідсотково запитають, якої температури молоко вам подобається;

• у кожному районі міста ви знайдете заклад «Музей хамона» і матимете нагоду спробувати безліч видів цієї смакоти;

• на Новий Рік в 12.00 год ви з’їсте 12 виноградин, а напередодні Різдва обов’язково купите і зіграєте в різдвяну лотерею;

• ну і, звичайно, тапас!!! Найкрутіша особливість Іспанії – незліченний вибір безкоштовних закусок до будь-якого алкоголю, причому до кожного бокала новий, а інколи за своєю кількістю і вмістом це може стати справжньою вечерею!

Звичайно, Іспанія далеко не найрозвинутіша країна в Європі, проте її рівень життя вже є тим, на який варто орієнтуватись.

Чому нам варто повчитися в іспанців

На завершення хотілось би сказати кілька слів про культуру, адже, на мою думку, країна – це її народ, і її розвиток та добробут починається з кожного окремого громадянина.

Якщо ви будете толерантними, якщо ви донесете своє сміття до смітника, якщо дочекаєтеся своєї черги, замість того щоб «змінювати країну» тільки скаргами на владу – зміни почнуться! Знаєте, що мене вразило в Іспанії найбільше? Черга до автобуса!

Люди заходять в нього тільки у відповідності до того, коли прийшли. Звичайно, при бажанні можна пропустити старших, вaгітних, людей з дітками, але кожен чемно чекатиме своєї черги.

Ось таке воно, життя в Іспанії – легке і невимушене! То може, й нам варто спробувати відноситися до життя трішки простіше?

Автор: Наталія Скрипнюк

Джерело:ukrainians.today

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!