Ось для чого деякі водії вішають на бампер вузьку гумову стрічку ….А Ви знали?

Ось для чого деякі водії вішають на бампер вузьку гумову стрічку ….А Ви знали?

Багато хто бачив на радянських автомобілях смішні гумові «хвостики», але мало хто знає, для чого вони потрібні.

В радянські часи з бампера чи не кожного легковика звисала вузька гумова стрічка, яка волочилася по асфальту, немов хвіст собаки, інформує Ukr.Media.

Іноді таких «хвостиків» було два, в рідкісних випадках — навіть більше. Що ж це таке?

Версії були різні. Багато хто вважав, що гумова стрічка — всього лише різновид радянського автомобільного тюнингу. Інші цілком серйозно стверджували, що це дуже важливе пристосування, життєво необхідна для будь-якого автомобіля. Істина, як завжди десь посередині.

Отже, гумові хвостики пристебнуті до бампера — це не просто дрібничка, це антистатик-заземлювач. У теорії він потрібен для того, щоб знімати з кузова накопичену в процесі експлуатації статичну електрику. Але чи працює це на практиці?

Статична електрика виникає на кузові автомобіля природним чином — через тертя повітряних потоків. У суху і жарку погоду вони можуть зарядити кузовні панелі як ебонітова паличка, яку потерли об шматочок шовку.

Чим небезпечна статика на автомобілі? Ну, по-перше, вона реально б’є струмом. Удар, звичайно, не сильний, але відчутний.

Гірше того, у свій час ходили страшилки про те, як проскочивши іскра статики викликала пожежу на АЗС, де в повітрі домішані пари бензину.

Втім, не такі вже це й страшилки. Недарма ж для розв’язання проблеми статичної електрики на вантажівках-бензовозах використовуються металеві ланцюги, які відводять електрику в землю.

Як металевий ланцюг працює в якості заземлювача, зрозуміти можна. Але хіба гумовий хвостик, що звисає з бампера, впорається з тим же завданням? Адже гума ніби як не проводить електрику. Все вірно. Але річ в тому, що в антистатика-заземлювача з гуми виконаний лише зовнішній шар, всередині якого захована металева стрічка або дріт. Саме вона, торкаючись асфальту, і прибирає надлишки електрики з кузова.

Іншими словами, ніякої шкоди від використання антистатика немає. А користь — цілком може бути. Особливо якщо згадати, що наелектризована поверхня кузова активніше притягує пил. Значить ще однією перевагою антистатика є чистий кузов.

Треба тільки пам’ятати, що кріпити антистатик, який продається в будь-якому магазині автозапчастин, потрібно до металевої частини кузова — пластиковий бампер для цього не годиться.

Ну і, звичайно, необхідно стежити за довжиною хвостика: від постійного тертя об асфальт він через деякий час стирається. Ефективність же антистатика, що бовтається в повітрі та не торкається поверхні, дорівнює нулю.

Джерело:ohlyad-dnya.pro

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!