Наші ЗСУ просто найкращі! Завдано ракетного удару по “вишках Бойка”: з’явилися перші подробиці

Наші ЗСУ просто найкращі! Завдано ракетного удару по “вишках Бойка”: з’явилися перші подробиці

Українські війська завдали ракетного удару по “вишках Бойка”. Це дуже ускладнить для російських окупантів видобування українського газу у Чорному морі.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Він зазначив, що ранкові звуки вибухів долинали не з острова Зміїний, як повідомлялося раніше, а з місця, де росіяни розмістили викрадені в Україні бурові вежі в Чорному морі.

“Наші ракетники курили не біля Зміїного, а курили біля “вишок Бойка”. Ракетний удар по вишкам трішки завадив газовидобуванню в українському Чорному морі зі сторони росіян”, – написав Гончаренко.

Повідомлення Гончаренка

Нагадаємо, у 2014 році Росія захопила бурові платформи, розташовані за 100 км від Одеси та 150 км від Криму. Окупанти також використовували їх для спостереження над надводною обстановкою за допомогою радіотехнічної розвідки.

“Вишками Бойка” українські бурові вежі “Петро Годованець” та “Україна”, що належать державній компанії “Чорноморнафтогаз”, названо на ім’я тодішнього міністра енергетики, пізніше – одного з лідерів “ОПЗЖ” Юрія Бойка, за часів міністерської діяльності якого вони з’явилися.

Нагадаємо, Україна інвестувала в “Чорноморнафтогаз” близько 12 млрд. гривень. На морському шельфі Одеського газового родовища було розміщено дві самопідйомні плавучі бурові установки: В312 – “Петро Годованець” (побудований у 2010 році) та В319 – “Україна” (збудований у 2012 році). Разом із буровими вежами були куплені два нові шельфові судна – буксири “Федор Урюпін” та “Мис Тарханкут”.

Росія захопила це майно України одночасно з окупацією Криму. У грудні 2015 року бурові платформи крадії перемістили до Голіцинського родовища біля узбережжя Криму.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!