Мас0ва заruбель р0сійських с0лдатів підтверджена: під мас0ваним 0бстрілом заruнуло блuзько 100 р0сіян

Мас0ва заruбель р0сійських с0лдатів підтверджена: під мас0ваним 0бстрілом заruнуло блuзько 100 р0сіян

Загибель майже 100 росіян під Дейр-ез-зором рік тому спеціально приховували більше місяця, щоб не псувати електорату настрій перед президентськими виборами. Однак розкрилися сьогодні деталі від агентства Reuters шокували Мережу. Через рік після події стали відомі нові подробиці жахливої ​​російської трагедії.

Останній раз Григорій Ганчеров і його дружина виходили на зв’язок з сином Сергієм, які воювали в Сирії в якості приватного військового фахівця, 4 лютого минулого року. Згодом батько дізнався від бойового товариша сина, що 25-річний Сергій загинув кілька днів по тому під Дейр-ез-зором в запеклому бою проти сил міжнародної коаліції під командуванням США, пише  Reuters .

Формального повідомлення про загибель сина Ганчеров не отримував до середини квітня. Тіло було повернуто разом зі свідоцтвом про смерть, де було сказано, що його син загинув на місяць пізніше, 7 березня, і на іншому кінці Сирії.

Могила російського приватного військового фахівця Сергія Ганчерова в Оленівська. Фотографія зроблена 13 грудня 2018 року. REUTERS / Maria Tsvetkova Розповідь Ганчерова – один з шести встановлених Рейтер випадків, коли тіла загиблих під Дейр-ез-зором з числа бійців так званої “групи Вагнера” ​​були повернуті сім’ям більш ніж через сім тижнів після бою і з документами, деталі в яких, за словами людей, знали загиблих, були невірні.

За словами рідних, знайомих і одного з учасників бою, все шестеро росіян загинули в зіткненні в провінції Дейр-ез-Зор в ніч з 7 на 8 лютого 2018 року. Це відрізнялося від звичайної практики повернення загиблих з Сирії і допомогло приховати свідчення великих втрат від широкої публіки до переобрання Володимира Путіна президентом 18 березня. У той час Москва представляла операцію в Сирії як успішну кампанію, яка ведеться порівняно малою кров’ю.

Спливаючі майже через рік після бою деталі показують, як важливо для Москви тримати під контролем інформацію про втрати в зарубіжних кампаніях в той час, коли вона розширює операції на Близькому Сході і в Африці. НОВИЙ ПАМ’ЯТНИК Всього під Дейр ез-зором загинули близько 100 приватних військових фахівців з Росії та СНД, говорять джерела Рейтер. Міністерство закордонних справ РФ стверджувало, що загинули лише кілька російських громадян, і спростовувало повідомлення про серйозні втрати. Сергій Ганчеров і його товариш знаходилися недалеко один від одного незадовго до того, як по їх позиції було завдано удару, переказав слова товариша батько Сергія.

Друг Ганчерова, який отримав серйозне поранення, розповів його батькові, що дізнався про смерть Сергія по шляху в Росію в літаку, який евакуював поранених. Рейтер не зміг поговорити з одним Ганчерова, щоб підтвердити його слова. На могилі Сергія Ганчерова його батько збирається замість дерев’яного хреста з датою загибелі із свідоцтва про смерть поставити пам’ятник з днем ​​битви під Дейр ез-зором. Це було перше пряме зіткнення між США і Росією після розпаду Радянського Союзу, а також єдиний відомий великий бій в Сирії на початку минулого року, в якому брали участь російські приватні військові фахівці. Однак в кожному з шести встановлених Рейтер випадків, коли загиблі були повернуті сім’ям після президентських виборів, в свідоцтвах про смерть, виданих російськими чиновниками в Сирії, датою смерті значилися кінець лютого або березень. Деякі з родичів цих бійців сказали, що вербувальники, які повідомили їм про загибель близьких, вимагали не розголошувати обставини, при яких це сталося. Кремль відмовився коментувати загибель Ганчерова і інших бійців

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков сказав, що припускати, що влада відклала видачу свідоцтв про смерть загиблим в Сирії росіянам через вибори, неправильно. На питання про те, чи була в документах невірна інформація, Пєсков сказав, що це не питання Кремля. Він додав, що не знає, чи була затримка з поверненням тел бійців. Російські міністерства оборони і закордонних справ поки не відповіли на запити про коментарі. Як повідомляв Рейтер, Росія таємно використовувала приватних військових фахівців в Сирії для операцій на підтримку свого союзника Башара Асада, які проводилися в координації з російськими військовими. Організація, відома як “група Вагнера”, завербований бійців, використовувала військову базу, транспорт і госпіталі російської армії. Росія заперечує, що відправила до Сирії приватних військових фахівців, стверджуючи, що всі, хто там цивільні – добровольці.

Пєсков не зміг підтвердити, що “група Вагнера” ​​воює в Сирії і діє там за завданням Москви. Людина, яка, за інформацією Рейтер, близький до командира “групи Вагнера”, не відповів на прохання про коментар. масованого авіаудару Увечері 7 лютого в провінції Дейр-ез-Зор російські бійці пішли в наступ на нафтовий завод, який перебував під контролем курдів і сил міжнародної коаліції під командуванням США, яка відповіла потужними авіаударами. Один з учасників бою, який, за його словами, вижив, оскільки йому вдалося знайти укриття, зміг дізнатися двох своїх товаришів серед великої кількості загиблих, яких він бачив. Пізніше йому стало відомо, що затримка з доставкою їх тіл була викликана тим, що загиблих було занадто багато і що журналісти спостерігали за аеропортом в Ростові-на-Дону, який був головним перевалочним пунктом для приватної військової компанії.

“Було складно везти відразу стільки, бо вже їх в Ростові зустрічали журналісти, зустрічали борту, нам сказали”, – розповів боєць. Він попросив про анонімність, тому що йому не можна розголошувати інформацію про завдання в Сирії. У лютому після бою під Дейр-ез-зором журналісти Рейтер провели кілька днів в Ростові, спостерігаючи за військовим моргом та аеропортом, але не побачили, як доставляли труни. За словами цього бійця, одним з його загиблих товаришів, якого він дізнався, був Антон Важов з розташованого неподалік від Ростова Новошахтинська. За документами той загинув 21 березня. Однак товариш по службі розповів, що бачив тіло Важова в мішку 8 лютого, коли припинилися авіаудари і він повернувся на поле бою забирати загиблих. “Він уже був в мішку, але я хлопців запитав: так, це він. Коли його перевернули на спину, пил здули, то ми його впізнали “, – сказав він, додавши, що відвозив тіло Важова з поля бою на вантажівці разом з приблизно ще двадцятьма загиблими.

СТРАХ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ У Кіровській області знаходяться могили ще трьох бійців, чиї тіла, як кажуть знали їх люди, були повернуті сім’ям на початку квітня. Вижив учасник битви під Дейр-ез-зором сказав, що один з них, Олександр Лусніков, теж був серед тих загиблих, кого він забирав з поля бою. У свідоцтві про смерть Лусникова йдеться, що він загинув 1 березня, сказав один з його рідних, який бачив документи. Віктор Думин, брат колишньої дружини Лусникова, сказав, що дізнався про його загибелі в бою під Дейр-ез-зором від вижив бійця. “Буквально, коли президента вибрали, все це розкрилося”, – сказав він Рейтер на кладовищі, де похований Лусніков. Ще двоє загиблих – Олексій Калабухов і Костянтин Данілогорскій – жили в Кірові і дружили в цивільному житті. Обидва перестали виходити на зв’язок після бою в Дейр-ез-Зорі, розповів їхній друг дитинства.

Їх намагалися знайти дружини, але не змогли, додав він. Офіційна дата їх загибелі – 27 лютого. Однак, за словами вижив учасника бою під Дейр-ез-зором, обидва теж загинули там, на три тижні раніше зазначеної дати. Брат ще одного бійця з невеликого міста в західній частині Росії розповів, що дізнався про його смерть під Дейр-ез-зором в середині лютого від знайомого, який підтримував зв’язок з “групою Вагнера” ​​в Сирії. Свідоцтво про смерть його брата вказувало, що він загинув в середині березня. Брат загиблого попросив не згадувати ні свого імені, ні імені брата, оскільки побоювався, що це поставить його сім’ю під загрозу.

СВІДЧЕННЯ ПРО СМЕРТЬ Затримка повернення тіл загиблих в Сирії минулої весни і невірні деталі в документах, про які розповіли друзі і родичі загиблих, відрізнялися від звичайної практики поводження з загиблими в Сирії росіянами, яку спостерігали кореспонденти Рейтер протягом попередніх двох років. Раніше представники вербувальника повертали тіла через два або три тижні після загибелі з документами, де була вказана дата смерті, співпадає з тим, що рідні дізнавалися від товаришів по службі загиблих. За реєстрацію смертей росіян в Сирії відповідає консульство Росії, що знаходиться в Дамаску.

У кожного свідоцтва про смерть є порядковий номер, причому на початку кожного року нумерація починається заново. Російське консульство видало понад 60 свідоцтв про смерть на початку минулого року до 8 квітня, випливає з документів, які бачив Рейтер. Як мінімум 33 з них були видані між 22 березня і 8 квітня. Президентські вибори пройшли 18 березня. Консульство не відповіло на запит про коментарі.

Рейтер не зміг встановити, чи всі ці свідоцтва про смерть реєстрували загибель приватних військових фахівців.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!