Конфлікт на кордоні Росії і Казахстану: паркан з колючим дротом розбирають, казахстанці святкують перемогу

Конфлікт на кордоні Росії і Казахстану: паркан з колючим дротом розбирають, казахстанці святкують перемогу

На переданій РФ ділянці залишився канал, який активно використовується в сільському господарстві жителями регіону. Їх масові протести набули ефект.

Влада Казахстану демонтували паркан з колючим дротом, встановлений на кордоні з Росією в Атирауської області на півночі країни. Про це повідомило місцеве новинне видання ” Ак Жайик “. Масові протести жителів прикордонного села набули ефект: в ході цілого ряду протестних акцій місцеві стверджували, що “казахстанська земля незаконно відходить російській стороні”. Більш того, на переданій Росії ділянці залишився канал, який активно використовується в сільському господарстві жителями регіону. Такий стан речей викликав у них обурення. На даний момент влада розглядає можливість надати доступ жителям прикордонного села до річки для водопою худоби і поливу врожаю. Місцева влада повідомила, що роботи зі зведення нових прикордонних огороджень проводилися відповідно до договору про казахстансько-російському державному кордоні, підписаному в Москві 18 січня 2005 року.

Напередодні в соціальних мережах з’явилися відео, на яких люди в формі несуть стовпи і дріт і занурюють їх у вантажівку. Голос за кадром говорить, що після протестів місцевих було прийнято рішення демонтувати прикордонні огорожі на кордоні з Росією. Експерти відзначають, що довжина кордону Росії і Казахстану одна з найдовших у світі і становить близько 7,5 тисячі кілометрів.

Раніше  в Казахстані розгорівся територіальний конфлікт на кордоні з Росією в Атирауської області, де місцеві жителі вимагають зупинити роботи по установці прикордонних стовпів і заявляють, що “казахстанська земля незаконно відходить російській стороні”.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!