Чому всі ми повинні спати голяка – навіть в холодну пору року. Інакше можете мати серйозні проблеми…

Чому всі ми повинні спати голяка – навіть в холодну пору року. Інакше можете мати серйозні проблеми…

Здоровий сон – запорука повноцінного життя. Але як часто ми нехтуємо необхідністю забезпечити своєму організму повноцінний відпочинок. І замість того, щоб розібратися в причинах неспокійного сну, ми вважаємо за краще просто пити ліки. Але ж причини можуть бути самими різними: жорсткість матраца, висота подушки, піжама, а точніше, саме її наявність …

1. Регулюється температура тіла.

Є кілька основних причин, чому всім нам варто по можливості відмовитися від одягу, коли приходить час лягати спати. Одна з них – це баланс температури тіла: коли ми спимо голяка, температура регулюється більш природно. Зайве підвищення температури тіла – одна з причин неспокійного сну.

2. Виробляється гормон сну.

Як не важко в це повірити, вчені довели, що сон без одягу підвищує рівень гормону сну – мелатоніну. Здоровий баланс цього гормону в організмі – запорука міцного сну і хорошого настрою вранці. До слова, на вироблення мелатоніну також впливає освітлення і температура повітря в кімнаті: в ідеалі потрібно спати в повній темряві і при температурі не вище 21 ° C.

3. Зміцнює відносини.

Сон без одягу позитивно позначається і на відносинах між партнерами – робить їх більш розкутими, природними. Коли кохана людина спить поруч оголеним, в організмі підвищується рівень окситоцину, який іноді також називають гормоном сексу. Він також позитивно впливає на якість сну – дарує нам відчуття розслабленості і достатку життям.

4. Баланс гормону стресу.

Кортизол – також відомий як гормон стресу – впливає на багато процесів, що відбуваються в нашому організмі. Якщо вам дуже тепло під ковдрою – рівень кортизолу зростає. Ви можете навіть не помітити цього. Однак на наступний день ви будете відчувати незвично сильний голод, нервувати і відчувати себе не в своїй тарілці. Однак, якщо спати без одягу, то шанс, що температура тіла і рівень гормону стресу залишаться в нормі, значно зросте.

5. Життя в тонусі.

Відсутність одягу під час сну позитивно позначиться і на кровообігу – ніщо ніде не тисне і не перекручується. Це допоможе зробити сон більш здоровим і в цілому поліпшить ваше самопочуття.

Сон – дуже важливий і дуже складний процес, і якщо вам буває важко заснути, не поспішайте ковтати таблетки. Спробуйте поміняти матрац, відрегулювати освітлення та, звичайно, відкласти в сторону піжаму і нічну сорочку.

Джерело:bbc-ccnn.com

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!