15 хвилин тому! Плацдарм біля Ізюму – оточення окупантів. Потужний наступ ЗСУ, перелом у битві! Переможемо!

15 хвилин тому! Плацдарм біля Ізюму – оточення окупантів. Потужний наступ ЗСУ, перелом у битві! Переможемо!

Міністерство оборони Великобританії опублікувало актуальну карту бойових дій в Україні на понеділок, 4 липня. Про це повідомляється на сторінці британського військового відомства в Twitter.

Незаконне і неспровоковане вторгнення в Україну триває, – кажуть розвідники.

Судячи з карти, українська армія на даний момент проводить ряд атак на запорізькому напрямку і в напрямку тимчасово окупованого Ізюма (Харківська область).

Варто також зазначити, що росіяни терміново посилюють Запорізький напрямок, щоб зупинити просування Збройних сил України. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов під час інформаційного телемарафону.

На Луганському і Донецькому напрямку завдання зрозумілі – вони хочуть вийти на кордони цих областей. І це завдання політичне. А Харків – це відволікаючий удар для того, щоб розтягнути сили Збройних сил України. Він знаходиться поруч, і вони намагаються змусити нас почати перекидання сил зі східного напрямку, – вважає він.

За словами експерта, Запорізький напрямок був єдиним, який росіяни послабили, вивівши частину військ.

Ми відразу цим скористались і почали потроху просуватися вперед. Тому вони терміново підсилюють Запорізький напрямок, щоб унеможливити наше просування, – сказав він.

Але загалом, ситуація на Запорізькому напрямку покращується, каже військовий експерт Олександр Мусієнко. Нашим військам вдалося зупинити просування ворога та збити його наступальний темп. Тепер відкривається плацдарм до контранаступальних дій з боку української армії.

Сьогодні можна сказати, що противник зупинений, його активне просування.  На жаль, у ворога ще зберігається достатньо можливостей, щоби здійснювати артилерійські обстріли, це треба розуміти безумовно. Російські війська будуть робити це й надалі, зберігаються ризики ракетних атак, як у принципі і для всієї України, і Запоріжжя тут не виключення. Але меншими стали ризики щодо можливості прориву і просування російських військ по землі, – повідомив Олександр Мусієнко у програмі Експертна думка.

Раніше стало відомо, що на окупованій території Запорізької області росіяни фабрикують фейкові заяви радника голови ОП Олексія Арестовича та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації. Зокрема, т.зв. влада Запоріжжя звинувачує Київ в геноциді Криму.

“Ворог поширює фейкові газети, де росіяни фабрикують заяви Залужного та Арестовича про начебто “втрату Запоріжжя” та розпач серед військових”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у Херсоні окупанти заселяються у житло українців та посилюють примусову паспортизацію.

“Із Маріуполя загарбники відправляють людей за довідками до фільтраційних таборів. У Маріуполі проблема з питною водою – її немає навіть там, де окупанти прозвітували про відновлення водопостачання”, – йдеться у повідомленні.

У тимчасово окупованому місті Сорокіне на Луганщині окупанти оформлюють паспорти т.зв. “ЛНР” для депортованих українців.

У лікарні Вовчанська людям відмовили у допомозі й вигнали на вулицю. Це приміщення заповнюють пораненими росіянами, а лікарів змушують працювати на окупантів, – зазначають у Центрі.

Помимо того, російські окупанти на тимчасово окупованій території Запорізької області почали збирати “добровольців”. Вони повинні “захищати” Регіон від українських військових. Про це заявив місцевий гауляйтер Євген Балицький. За його словами, нібито вже зібрали більше 200 “захисників”.

У нас є своя міліція. У нас вже є батальйони людей, ми поки їх не оформляємо, але велика кількість людей, які хотіли б сьогодні “захищати” свою батьківщину саме від ЗСУ. Люди приходять, записуються. Ми поки фіксуємо великі списки. Більше 200 осіб є вже в списках людей, які вже готові йти, – заявив Балицький.

 

Водночас він вказав, що “звільняти” землі будуть тільки російські військові, тому що “власних сил не вистачить ніколи”.

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!