15 хвилин тому! Оточення Херсону – плацдарм готовий, перелом у битві! Прорив ЗСУ: переможемо!

15 хвилин тому! Оточення Херсону – плацдарм готовий, перелом у битві! Прорив ЗСУ: переможемо!

ЗСУ створили плацдарм на Херсонщині для подальшого оточення міста та видавлювання окупантів. Коли це станеться – видніше командуванню. Пише телеграм-канал Вертикаль.

Високопоставлені чиновники США переконані, що у росії немає достатньої кількості сил, щоб повністю контролювати окуповану територію Херсонської області. На півдні зростає український опір. Про це повідомляє CNN.

“У США вважають, що росія не має достатньо сил у Херсоні, щоб ефективно продовжувати окупацію та контролювати регіон, особливо після виведення частини сил із цього району для бойових дій на Донбасі”, – наголосив один із посадовців.

Як зазначив інший американський чиновник, перекидання російських сил, очевидно, створило нові можливості для активізації українських партизанів, які здійснюють напади на представників окупаційної влади.

Наголошується також, що ЗСУ проводять обмежені контратаки поблизу Херсона, що лише посилює напруження серед російських окупаційних сил у цьому регіоні.

“Цей (південний – ред.) регіон має вирішальне значення для росії для утримання контролю над узбережжям Чорного моря та доступу до Кримського півострова. Незрозуміло, скільки російських військ зараз перебуває в Херсоні чи поблизу нього, однак окупація проти вороже налаштованого місцевого населення вимагає набагато більше військових, ніж мирна окупація території”, – йдеться в матеріалі.

З кожним днем події на фронті біля тимчасово окупованого росіянами Херсону стають все цікавіше.

Про те, що відбувається на херсонському напрямку, розповів австрійський військовий аналітик Том Купер в колонці на medium.com.

За його інформацією, на той час українські захисники намагались вивести останніх росіян з Хрещенівки і Золотої Балки.

Крім того, як зазначив експерт, ЗСУ вийшли на північну сторону Снігурівки та намагаються вибити росіян з їхніх укріплень у Новопетрівці.

“Після зачистки Киселівки в останні два дні українці дійшли до Клапаї (в 7-8 км від Херсона) і відбили контратаку росіян на Олександрівці, втримали Станіслав і рвуться на широку Балку.  Тим часом 49-а САА зазнала достатньо втрат, щоб відвести більшу частину 10-го армійського корпусу з Північної Херсонської області ближче до міста по західному/правому березі Дніпра”, – зазначив Купер.

Відомий військовий експерт Олег Жданов відповів на запитання, чи зможуть українські захисники звільнити Херсон від окупантів до кінця літа.

Свою думку з цього приводу він висловив в інтерв’ю ТСН.

“На сьогоднішній день це дуже оптимістично. Чому? Тому що все буде залежати від темпів і обсягів надходження західного озброєння”, – сказав він.

Як зазначив Жданов, те, що ЗСУ відбили першу лінію оборони російської армії поблизу Херсона, свідчить про поганий морально-психологічний стан росіян: вони не готові стояти “до останньої краплі крові”, захищаючи ці рубежі.

“Вони відступили від першої лінії. Ми досить з мінімальними зусиллями вибили їх з першої лінії. Те ж саме може статися і на другій, і на третій лініях”, – вважає експерт.

Жданов додав, що такі успіхи – хороші для української армії, але також потрібно враховувати й те, що окупанти більш ретельно укрупнюють другу лінію оборони перед самим Херсоном.

Українські захисники успішно просуваються до тимчасово окупованого Херсона, витісняючи російські війська з другого і третього рубежів оборони.

Про це розповіла голова прес-центру сил охорони і оборони Півдня Наталія Гуменюк 24 каналу.

“Дії наших військ на південному напрямку, в бік Херсона, досить успішні. Окупантам дуже важко. Вже витрачені сили на облаштування другого і третього рубежів оборони, доводиться користуватися запасними, тому що навіть з них ми вже витісняємо ворога. Ми просуваємося”, – заявила вона.

Гуменюк закликала українців чекати офіційних повідомлень військових і не повідомляти деталі контрнаступу ЗСУ в мережі:

“Коли йде військова операція, закликаю всіх зберігати спокій і чекати на офіційні повідомлення. Тільки військові знають, де вони, куди просуваються і які успіхи мають”

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!