10 ознак, того що ви пережили тихий інсульт – і найгірше ще попереду …

10 ознак, того що ви пережили тихий інсульт – і найгірше ще попереду …

“Тихі” інсульти зазвичай проходять непоміченими.

Останні дослідження американських вчених підтверджують, що більше 10% зовні здорових людей пережили “тихий” інсульт. І якщо вони не вживуть заходів, то можуть готуватися до справжнього інсульту.

“Тихий” інсульт – закупорювання судин головного мозку в результаті утворення тромбу і порушення кровопостачання його окремих ділянок, але на відміну від звичайного інсульту, непомітний для людини. Однак, незважаючи на свою “непомітність”, він у будь-якому випадку ініціює процеси, що призводять до порушення функцій мозку аж до недоумства.

Серед жертв “тихого” інсульту 84% отримали одне пошкодження мозку, решта – більше одного.

Ось 10 ознак того, що ви зазнали “тихого” інсульту:

1. Біль з одного боку обличчя

Інсульт не завжди супроводжується болем, але в деяких випадках раптові больові відчуття в кінцівках або на одній стороні лиця можуть означати, що ви його переживаєте у цей момент.

2. Тремтіння або важке дихання.

Інсульту часто передує раптова втрата або важкість дихання, оскільки нестача кисню викликає серцеву аритмію.

3. Розмитий зір або його втрата

Закупорка судин відбивається на очах, і у 44% пацієнтів, які пережили інсульт, спостерігалася втрата зору в одному або обох очах перед нападом.

4. Втрата рівноваги і проблеми з ходьбою.

Ще одна рання ознака інсульту – це раптове почуття загальної слабкості та важкості у верхніх і нижніх кінцівках. Може відзначатися частковий параліч.

Щоб перевірити це, ви повинні витягнути руки вперед долонями вгору і так тримати їх протягом 10 секунд. Якщо одна з рук падає, ваші м’язи пошкоджені.

5. Параліч обличчя

У більшості випадків у хворого паралізує одну сторону обличчя, і це одна з найпоширеніших ознак інсульту.

6. Раптовий головний біль і/або запаморочення.

Майже у всіх випадках “тихого” інсульту у жінок молодших за 45 років відзначається запаморочення, і це ознака того, що ви повинні якомога швидше отримати лікарську допомогу.

7. Занепокоєння і безладна мова.

Деяка незв’язність мови може залишитися непоміченою, але вона виникає через ураження певних ділянок мозку.

8. Втома

Дослідження виявили, що жінки часто відчувають втому, неясність у думках і виснаження перед інсультом. Схожі симптоми не спостерігаються у чоловіків.

9. Головні болі та мігрень.

Дослідження також виявили, що головні болі є загальними ознаками інсульту, і вони частіше зустрічаються у жінок. Інше дослідження також продемонструвало, що 588 обстежених жертв інсульту з різким головним болем були молодими людьми, у яких часто відзначалися мігрені.

10. Гикавка.

Як симптом інсульту, гикавка частіше зустрічається у жінок. Вона виникає через те, що інсульт атакує дихальний центр в мозку.

Інсульт “молодшає” – це вже не хвороба “літніх”, тому будьте фізично активні, споживайте здорову їжу, добре відпочивайте, контролюйте свою вагу тіла і відмовтеся від сигарет і алкоголю. А якщо вас турбують ці симптоми, негайно зверніться до лікаря.

 

Повне або часткове копіювання категорично заборонене!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!